Kremowanie miodu i jego zalety

Miód pszczeli występuje naturalnie w postaci płynnej (zwany patoką) lub stałej czyli skrystalizowanej (zwany krupcem lub pospolicie "scukrzonym"). Płynny miód ma wielu zwolenników, lecz nie pozostaje on w tej formie zbyt długo i po kilku tygodniach (maksymalnie po kilku miesiącach) przechodzi w formę stałą. Przywrócenie go do postaci płynnej wymaga podgrzania, co może wpłynąć niekorzystnie na właściwości zdrowotne miodu. Z kolei miód skrystalizowany zachowuje wszystkie naturalne właściwości, lecz bywa twardy i trudny w konsumpcji.

Idealnym rozwiązaniem powyższych niedoskonałości jest kremowanie miodu, czyli zmiksowanie go w celu mechanicznego rozluźnienia kryształków i nadanie mu konsystencji idealnej do smarowania nożem lub nabierania łyżeczką. Miód nabywa jednocześnie odrobinę "puszystości", co dodatkowo poprawia walory smakowe.
Kremowanie nie wpływa w żaden sposób na właściwości zdrowotne lub odżywcze miodu, a zmienia jedynie właściwości fizyczne. Ta technologia przygotowania miodu jest bardzo popularna w wielu krajach Europy Zachodniej i w Polsce także zdobywa wielu fanów.

Miód wielokwiatowy wiosenny (kremowany)

Kremowany miód wielokwiatowy wiosenny 950g

Kremowany miód wielokwiatowy wiosenny 950g
Kremowany miód wielokwiatowy wiosenny 950g

Miód wielokwiatowy, wbrew powszechnemu wrażeniu, należy to najlepszych i najbardziej wartościowych miodów - charakteryzuje się największą różnorodnością składu, gdyż pszczoły zbierają go z wielu gatunków kwiatów, a nie z jednej monokultury. Miód wiosenny pochodzi z wierzby, iwy, olszy, klonu, jaworu, mniszka lekarskiego, drzew owocowych oraz mnóstwa innych kwiatów i krzewów. Taki miks zapewnia klasyczny, perfekcyjnie zbalansowany miodowy smak. Bogactwo pyłków z różnych kwiatów sprawia, że miód wielokwiatowy jest zalecany dla osób zmagających się z alergią.

Nasz miód jest kremowany (czyli zmiksowany) dzięki czemu ma półpłynną, kremową konsystencję i jest bardzo przyjazny do smarowania. Miód nie jest rozgrzewany dzięki czemu zachowuje 100% właściwości zdrowotnych.

  • Kolor: w postaci skremowanej jasnożółty
  • Zapach i smak: zapach delikatny; smak delikatny, umiarkowanie słodki
Cena:

34,99 zł

Kremowany miód wielokwiatowy wiosenny 370g

Kremowany miód wielokwiatowy wiosenny 370g
Kremowany miód wielokwiatowy wiosenny 370g

Kremowany miód wielokwiatowy wiosenny w gustownym sześciokątnym słoiczku o kształcie pszczelej komórki.

Miód o klasycznym smaku i delikatnym zapachu. Dzięki kremowaniu bardzo łatwy do nabrania łyżeczką lub nożem.

Cena:

17,99 zł

Kremowany miodzik wielokwiatowy wiosenny 50g

Kremowany miodzik wielokwiatowy wiosenny 50g
Kremowany miodzik wielokwiatowy wiosenny 50g

Miodzik wielokwiatowy kremowany do degustacji.

Lubisz miód o klasycznym smaku? Ten wielokwiat właśnie smakuje jak typowy miód... Pyyycha!

Wysyłka w: ok. 1-3 dni

Cena:

5,99 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl