Duże świece z wosku pszczelego

Z wosku pszczelego robimy także świece duże i bardzo duże. Dla porównania skali zestawiliśmy je na zdjęciach ze słoikiem miodu, aby można było bez problemu określić ich wielkość.
Perłą w koronie naszych dużych świec jest Paschał Wielkanocny - największa świeca wykonywana z wosku pszczelego.

Odlanie dużej świecy woskowej to prawdziwa sztuka... - u nas specjalistą w tym zakresie jest Michał.

duże świece z wosku pszczelego

  

Jak palić świece z wosku pszczelego?

Duże świece z wosku pszczelego wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby paliły się ładnym płomieniem wypalając wosk równomiernie bez duszenia płomienia i bez wyciekania. Należy zwrócić uwagę na:

  • w trakcie pierwszego użycia świeca powinna palić się tak długo, aby praktycznie cała powierzchnia się rozpuściła (ok. 3 godziny); dzięki temu uniknie się tunelowania, czyli głębokiego wypalenia świecy jedynie w jej środkowej części
  • w miarę spalania się świecy warto przyginać jej brzegi, co zapewnia całościowe spalanie
  • sercem świecy jest knot i należy o niego odpowiednio dbać: trzeba przycinać go do długości ok. 5-10mm (aby płomień nie był zbyt wysoki); jeżeli na czubku knota utworzy się "grzybek" należy go obciąć (powoduje on "duszenie się" płomienia); świecę najlepiej jest gasić przy pomocy specjalnego gasidła, co zapobiega nadmiernemu żarzeniu się knota i jego zniszczeniu

 

Duże świece

DUŻA świeca z wosku pszczelego

DUŻA świeca z wosku pszczelego
DUŻA świeca z wosku pszczelego

Duża ekologiczna świeca z wosku pszczelego to znakomity wybór dla każdego zwolennika naturalnych produktów. W przeciwieństwie do świec bazujących na produktach ropopochodnych, świeca z naturalnego wosku pszczelego nie wydziela szkodliwych substancji, pali się bez kopcenia i ma delikatny, przyjemny zapach.  

Ten model świecy ma klasyczne, smukłe proporcje średnicy do wysokości, dzięki czemu prezentuje się bardzo elegancko.

  • wymiary: wysokość ok. 25m; średnica ok. 6,9cm
  • skład: 100% wosk pszczeli; knot bawełniany

Wysyłka w: ok. 2-7 dni

Cena:

129,00 zł

szt.

GRUBA świeca z wosku pszczelego

GRUBA świeca z wosku pszczelego
GRUBA świeca z wosku pszczelego

Gruba świeca woskowa wykonana ze 100% wosku pszczelego będzie paliła się bardzo długi czas, liczony w setkach godzin. Aby spalała się optymalnie należy zapalać ją na kilka godzin bez przerwy, tak, aby zapobiec wypalaniu się wąskiego tunelu, w miarę potrzeby przyginać brzegi świecy oraz docinać knot na długość gwarantującą optymalną wysokość płomienia.

Ma ona średnicę zbliżoną do kościelnego paschału, co pozwala wyobrazić sobie jej grubość i sposób palenia się. Postawiona w domu będzie majestatyczną ozdobą, a jednocześnie źródłem pięknego zapachu wosku pszczelego. 

  • wymiary: wysokość ok. 23cm; średnica ok. 9,5cm
  • skład: 100% wosk pszczeli; knot bawełniany

Wysyłka w: ok. 2-7 dni

Cena:

210,00 zł

szt.

WYSOKA świeca z wosku pszczelego

WYSOKA świeca z wosku pszczelego
WYSOKA świeca z wosku pszczelego

Wysoka świeca woskowa wykonana z ekologicznego wosku, czyli najczystszego wosku pszczelego pozyskiwanego z pszczelich plastrów. Warto zwrócić uwagę, iż nasze świece są wykonane ze 100% wosku pszczelego, gdyż na rynku są także świece "z dodatkiem wosku pszczelego" które mają się do naszych świec jak czekolada do "wyrobu czekoladopodobnego"...

Ta duża świeca woskowa waży ok. 1,7kg i ma wysokość 35cm dzięki czemu należy do największych pszczelich świec dostępnych na rynku (nie licząc paschałów). Polecamy ją dla wszystkich fanów naturalnych produktów.

  • wymiary: wysokość ok. 35cm; średnica ok. 8cm
  • skład: 100% wosk pszczeli; knot bawełniany

Wysyłka w: ok. 2-7 dni

Cena:

239,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl